Birçok kişi araçlarını korumanın bir yolu olarak carnouba mumu kadar son zamanlarda polimer bazlı sızdırmazlık ürünlerine aşinadır.

Bu ürünler UV ışınları ve çevre faktörlerine karşı bir miktar koruma sağlıyor olsalar da CQuartz ile aynı kulvarda yer alamazlar.

Mum ve sızdırmazlık ürünlerinin aksine patentli özel bağlama maddesi ile 3μm kalınlığında yoğunlaştırılmış SiO2 nano parçacıkları sayesinde Ceramic Quartz kaplaması oluşturur.

Dayanıklılığı aylarla ölçülen mum ve sızdırmazlık ürünlerinden farklı olarak Zynex boya kaplamasının dayanıklılığı yıllarla ölçülür!

Boya kaplamasının geliştirilmesinde yüksek mukavemetli üstün çapraz bağlama kapasitesine sahip yoğunlaştırılmış nano parçacıklar tasarlanmıştır.

Bu amaçlaboyayı ve diğer otomobil yüzeylerini iki yıl boyunca UVA ve UVB ışınları, kir, fren tozu, demir kirleticileri, böcekler, kuş pisliği, katran ve her türlü çevresel kirleticilerden koruyacak dayanıklı, süper parlak bir kaplama sağlayan son derece sert 3D yapısını oluşturmak amacıyla yeni özel bir nano malzeme kullanılmıştır.